Деконструкція Міфу Про Нерозхитану Пам'Ять Про Минуле У Творчoсті Богдана Бойчука На Прикладі Поеми У Прозі «Кляса Без Вісти»

Тадей Карабович
2016 Zenodo  
Стаття присвячується деконструкції міфу про нерозхитану пам'ять минулого у творчості Богдана Бойчука на прикладі поеми у прозі «Кляса без вісти». Ностальгія та вигнання у творчості відомого українського поета еміграції ведуть у поемі до деконструкції міфу про антропологічну властивість розхитування пам'яті, травмованої спомином про далеку Другу світову війну та її жахливі події у містечку молодості поета Бучачі. Говорячи про минуле, Богдан Бойчук зупинявся на темах універсальних і особистих, у
more » ... них і особистих, у яких висвітлював свою власну долю молодої людини. Деконструкція міфу стала частиною творчого пошуку цілої Нью-Йоркської групи, членом та лідером якої був поет. Нью-Йоркськська гру- па – це творча формація в український літературі, що жила в еміграції у США, Бразилії та Німеччині, надихалася Україною та увійшла до канону української літератури другої половини ХХ ст. Це були Емма Андієвська, Роман Бабовал, Богдан Бойчук, Женя Васильківська, Віра Вовк, Патриція Килина, Олег Коверко, Юрій Коломиєць, Марія Ревакович, Богдан Рубчак, Юрій Тарнавський і Марко Царинник. На прикладі Нью-Йоркської групи, протягом цілого творчого феномену видно зв'язок еміграційних творців з материком, їх ностальгію за рідною землею, названу Олександром Астаф'євим «феноменом самосвідомості».
doi:10.5281/zenodo.155386 fatcat:gp7y6k73hnehvihkokqdnx2kki