Вплив вітамінно-мінеральної добавки до раціону самиць коропа на їх репродуктивну функцію

K. Smolyaninov, M. Masyuk, O. Vishchur, N. Ohorodnyk, O. Rudenko, D. Mudrak
2019 Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology  
Метою наших досліджень було вивчення впливу різних кількостей жиророзчинних вітамінів А, D3, Е і мікроелементів Селену, Цинку і Йоду на показники репродуктивної здатності самиць коропа, а також на деякі ланки метаболізму ліпідів в отриманій від них ікрі та цьоголітках. З цією метою в умовах акваріуму було проведено порівняльне дослідження впливу двух різних кількостей жиророзчинних вітамінів та мікроелементів у вигляді добавки до комбікорму самиць у переднерестовий період на обрані показники.
more » ... обрані показники. Враховуючи показники плодючості та результати біохімічних досліджень ми пропонуємо розробити вітамінно-мінеральну добавку для самиць коропа у переднерестовий період на базі наступних кількостей досліджених сполук: Тривіт у кількості 2500 ІО вітаміну А, 5 мг/кг калію йодистого, 40 мг/кг цинку сульфату та 0,3 мг/кг натрію селеніту.
doi:10.36359/scivp.2019-20-2.07 fatcat:pttwa2xvwngfrpaxjnxr35pbqq