Перспективи комбінованого використання видових засобів повітряно-космічного базування для підвищення інформативності розвідувального забезпечення військ (сил)

Леонід Броніславович Каневський, Максим Сергійович Повх, Сергій Миколайович Шумський
2020 Sučasnì Informacìjnì Tehnologìï u Sferì Bezpeki ta Oboroni  
Леонід Броніславович Каневський (кандидат технічних наук) Максим Сергійович Повх Сергій Миколайович Шумський Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Київ, Україна ПЕРСПЕКТИВИ КОМБІНОВАНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВИДОВИХ ЗАСОБІВ ПОВІТРЯНО-КОСМІЧНОГО БАЗУВАННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ІНФОРМАТИВНОСТІ РОЗВІДУВАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК (СИЛ) У статті проведено аналіз можливостей виконання завдань розвідувального забезпечення військ (сил) щодо визначення положення та прогнозування
more » ... у дій противника за інформацією від видових засобів спостереження що базуються в повітряно-космічному просторі за досвідом антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил. Визначено, що існуючі підходи у Збройних Силах України є не достатніми і потребують розвитку та удосконалення. З метою часткового вирішення даної проблеми були розглянуті підходи щодо комбінованого використання засобів повітряного та космічного базування. Запропоновано алгоритм для вибору оптимального способу добування достовірних відомостей про склад, угрупування, дії, наміри противника. Впровадження запропонованих підходів дозволить: підвищити інформативність та повноту розвідувального забезпечення Збройних Силах України, що сприятиме організації та плануванню діяльності військ (сил) в операції Об'єднаних сил, більш раціонально розподіляти та використовувати ресурс технічних видів розвідки повітряно-космічно базування. Ключові слова: космічні апарати подвійного призначення, геоінформаційні технології, безпілотні авіаційні комплекси, розвідувально-інформаційне забезпечення військ (сил).
doi:10.33099/2311-7249/2020-37-1-49-54 fatcat:owdyhdjbwfaj7ezktyjsdvlf2i