LINGUISTIC MEANS OF EXPRESSING NEGATIVE EMOTIONAL STATES IN COSMETIC PRODUCTS REVIEWS (BASED ON YOUTUBE VIDEOS OF ENGLISH-SPEAKING VLOGGERS)

O.O. Zaluzhna, V.R. Mahlona
2022 Тrаnscarpathian Philological Studies  
кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської філології Донецького національного університету імені Василя Стуса Магльона В.Р., orcid.org/0000-0002-7455-8264 здобувачка кафедри англійської філології Донецького національного університету імені Василя Стуса У даній науковій розвідці розглядаються морфологічні способи номінації негативних емоційних станів у віртуальному розмовному Інтернет-дискурсі на матеріалі відеооглядів косметичної продукції англійськомовними блогерами США.
more » ... Установлено, що дослідження емоційних станів посідає чільне місце у сучасній лінгвістичній науці, адже емоції є ключовим компонентом особистості людини, які допомагають сприймати та оцінювати навколишнє середовище та взаємодіяти із соціумом. Визначено, що відеоогляд є однією з найпродуктивніших форм сучасного віртуального розмовного дискурсу, що зумовлене популярністю та багатоаспектністю відеоблога як популярного способу Інтернет-комунікації; з'ясовано, що емоційність та експресивність мовлення є одним із основних чинників, які привертають увагу глядача, сприяють збільшенню кількості підписників, допомагають розповсюджувати та популяризувати контент. Установлено, що у соціальних мережах негативні емоції (передусім злість та обурення) викликають більший відгук та залученість глядача, ніж позитивні (радість, захоплення), що з-поміж іншого обумовлює актуальність вибору емпіричного матеріалу дослідження. Матеріалом дослідження слугують 130 лексичних емотивів на позначення негативних емоцій, дібраних методом суцільної вибірки з відеооглядів косметичної продукції англійськомовними відеоблогерами США; джерелом емпіричного матеріалу обрано платформу YouTube через її актуальність та значущість для сучасного суспільства. Проведено аналіз та систематизацію емпіричного корпусу дослідження, що дозволило виокремити п'ять частин мови, за допомогою яких відеоблогери виражають негативні емоційні стани: прикметники, іменники, дієслова, прислівники та вигуки. Кількісно домінують прикметники; значно меншу продуктивність демонструють іменники, дієслова, прислівники та вигуки.
doi:10.32782/tps2663-4880/2022.23.1.24 fatcat:i6xflsyes5cgll33zy2kfbwgny