Технологічні рішення щодо забезпечення електронного голосування у виборчому процесі: закордонний досвід release_trirpsx3n5fototax6jl6wisui

by Nataliia Gusarevich

Published in Aspekti Publìčnogo Upravlìnnâ by Oles Honchar Dnipropetrovsk National University.

2022   Volume 10, p26-35

Abstract

Розвиток технологій голосування, особливо останнім часом, набуває у загальносвітовій практиці масового характеру, а накопичений досвід дозволяє вже зараз говорити про встановлення певних стандартів та вимог до модернізації виборного процесу. Електронне голосування існує досить давно, але з кожним роком стає все більш ефективним і тому все більш актуальним
 Це пов'язано з тим, що електронне голосування – це не лише нові форми волевиявлення громадян, а й якісний ривок у розвитку виборчих технологій загалом. Однак, ця якість полягає не у створенні нових форм виборів, а в принципово новому, у технологічному плані, забезпеченні функціонування ліберально-демократичних інститутів.
 Метою роботи є визначення особливостей електронного голосування на основі аналізу та узагальнення міжнародного досвіду проведення електронних виборів.
 Досліджено різні підходи до використання передових технологій, проблемні та позитивні сторони впровадження електронних та цифрових способів голосування. Розглянуто системи електронного голосування в різних країнах, успіхи та невдачі реформування виборчої системи у різних частинах світу. Показано взаємозв'язок перспектив запровадження електронних виборів від рівня довіри громадян до держави та виборчої системи.
 Робиться висновок про необхідність запровадження інтернет-голосування як найперспективнішої форми встановлення волі громадян щодо представників, які обираються. Також інтернет-голосування може значно розширити коло учасників виборів через створення сприятливих умов для голосування молоді, осіб з обмеженими можливостями, громадян, які перебувають за межами країни чи виборчого округу.
In application/xml+jats format

Archived Files and Locations

application/pdf   375.8 kB
file_kkaexcp4u5a3zhmuwyieadsfo4
aspects.org.ua (publisher)
web.archive.org (webarchive)
Read Archived PDF
Preserved and Accessible
Type  article-journal
Stage   published
Date   2022-03-18
Container Metadata
Open Access Publication
In DOAJ
Not in Keepers Registry
ISSN-L:  2311-6420
Work Entity
access all versions, variants, and formats of this works (eg, pre-prints)
Catalog Record
Revision: 287a093e-1d5e-4661-9a70-870ccbb93f29
API URL: JSON